اگر می‌خواهید لاغر شوید، این ۱۰ میوه را فراموش نکنید


کاهش وزن و سیدن به اندام ایده آل آرزوی بسیاری از افراد چاق است. اما رژیم‌های غذایی سخت و طاقت فرسا یکی از موانع رسیدن آن‌ها به وزن دلخواهشان است.استفاده از میوه‌ها در رژیم لاغری هم باعث تامین ویتامین‌های مورد نظر می‌شود و هم از سختی رژیم می‌کاهند.

اگر می‌خواهید لاغر شوید، این ۱۰ میوه را فراموش نکنید

میس دم – چاقی علاوه بر اینکه نارضایتی فرد به خاطر نداشتن اندام متناسب را به همراه دارد باعث بیماری های مختلفی شده و سلامت انسان را به خطر می اندازد. کاهش وزن و رسیدن به اندام ایده آل آرزوی بسیاری از افراد چاق است. اما رژیم‌های غذایی سخت و طاقت فرسا یکی از موانع رسیدن آن‌ها به وزن دلخواهشان است. اگر رژیم غذایی که فرد برای کاهش وزن پیروی می‌کند خوشمزه و متنوع باشد، علاوه بر اینکه فرد رژیم مورد نظر را ادامه می‌دهد در روحیات و خلق و خوی او نیز تاثر خوبی می‌گذارد. استفاده از میوه‌ها در رژیم لاغری هم باعث تامین ویتامین‌های مورد نظر می‌شود و هم از سختی رژیم می‌کاهند. حال اگر این میوه‌ها خود نیز در کاهش وزن مؤثر باشند بسیار مسرت بخش است. در این بخش شما را با ۱۰ میوه مفید برای لاغری و چربی سوزی آشنا می‌کنیم.

۱. آلو زرد

آلو زرد یکی از بهترین منابع برای ویتامین A. و ویتامین C. بوده و کالری کمی نیز دارد و درنتیجه افرادی که از رژیم‌های لاغری استفاده می‌کنند با خیال راحت می‌توانند از این میوه نوش جان کنند. آلو موجب ایجاد احساس سیری شده و درنتیجه از پرخوری جلوگیری می‌نماید.

۲. هندوانه

بیشتر حجم هندوانه را آب و مواد معدنی تشکیل داده و عاری از کلسترول و چربی است. در نتیجه هندوانه برای کاهش کلسترول خون بسیار مفید است. هندوانه، حاوی مقدار زیادی آب است، و از این رو می‌تواند به فرآیند هضم کمک کند. این میوه همچنین حاوی فیبر است، بنابراین هضم را بهبود می‌دهد و از یبوست جلوگیری کرده و کمک شایانی به کاهش وزن می‌کند. این میوه همچنین منبع غنی از ویتامین‌های A، B. و C. می‌باشد.

۳. خیار

خیار، آب فراوانی داشته که به هیدراته نگه داشتن بدن کمک‌می‌کند و کالری پایین آن، خیار را به انتخابی عالی برای رژیم کاهش وزن تبدیل کرده است. طوری که یک لیوان خیار فقط ۱۳ کالری دارد. همچنین خیار دارای فیبر و ترکیبات آنتی اکسیدانی است که برای بدن بسیار ضروری بوده به گوارش کمک می‌کند. با القای احساس سیری به کاهش وزن کمک کرده و همچنین اضطراب و اختلالات مربوط به تغذیه را کنترل می‌کند.

۴. هلو

هلو حاوی طیف گسترده‌ای از مواد مغذی است که برای عملکرد بدن حیاتی هستند. این میوه منبغ غنی ویتامین A، بتاکاروتن و ویتامین C. (اسکوربیک اسید) است. همچنین، هلو منبع خوبی از ویتامین E. (آلفا توکوفرول)، ویتامین K. (فیلوکینون)، ویتامین B. ۱ (تیامین)، ویتامین B. ۲ (ریبوفلاوین)، ویتامین B. ۳ (نیاسین)، ویتامین B-۶، فولات و اسید پانتوتنیک است. این میوه‌ی خوش طعم گنجینه‌ای غنی از مواد معدنی مانند کلسیم، پتاسیم، منیزیم، آهن، منگنز، فسفر، روی و مس است. هلو کم کالری است، هیچ گونه چربی اشباع شده یا کلسترول ندارد و منبع خوبی از فیبر غذایی است. تمام این خواص است که هلو را یکی از بهترین میوه‌ها برای کاهش وزن نموده است. هلو دارای ترکیبات فنلی است. این ترکیبات یک ضد التهاب و ضد چاقی قوی هستند و در مهار سندرم متابولیک (نشانگان سوخت و ساز) مؤثر است.

۵. نارگیل

از مهمترین خواص نارگیل کمک به کاهش وزن است. نارگیل چربی‌های بدن را سوزانده، اشتها را کاهش می‌دهد و طبق نتایج به دست آمده از تحقیقات برای سوزاندن چربی‌های شکم بسیار مفید است. گوشت نارگیل بدن را برای شروع یک رژیم غذایی آماده نموده و وجود آن در رژیم لاغری بسیار مفید است.

۶. آلو برقانی

آلو برقانی دارای ترکیبات زیست فعال فنولیک و فلانوئید بوده که برای درمان چاقی بسیار مفید هستند. همچنین آلوی برقانی بهبود فرایند گوارش را تسریع می کند

۷. سنجد

سنجد سرشار از ویتامین‌های A، B۱۲، C، E، K، و مواد معدنی از جمله پتاسیم، کلسیم، منیزیم، آهن و فسفر است. سنجد به دلیل فیبر بالایی که دارد می‌تواند مدت زمان بیشتری سیر نگهتان دارد و درنتیجه به کاهش اشتها و لاغری منجر می‌شود.

۸. خرمالو

خرمالو به خاطر داشتن مقدار زیادی فیبر و پروتئین به کاهش اشتها می‌انجامد و لاغری و کاهش وزن را به دنبال دارد. این میوه‌ی کم کالریسرشار از مواد معدنی مانند فسفر و کلسیم و ویتامین از جمله ویتامین A. و C. است و به دلیل نداشتن چربی و کمبود کربوهیدرات برای لاغری بسیار مفید است.

۹. به

به نیز درست مانند بسیاری دیگر از میوه‌ها سرشار از مواد مغذی نظیر ویتامین A، ویتامین B، ویتامین C، فیبر، و هم‌چنین مواد معدنی مانند پتاسیم، مس، سلنیوم، روی، فسفر، کلسیم، آهن، و منیزیوم است. این میوه دارای چربی کمی است.کالری اندک و فیبر بالای آن برای کسانی که قصد دارند وزن خود را کاهش دهند بسیار مفید است. ۱۰۰ گرم میوه به فقط ۵۷ کالری دارد و یک میان وعده مناسب برای کسانی است که از رژیم‌های غذایی لاغری استفاده می‌کنند.

۱۰. طالبی

طالبی نیز دارای ویتامین‌ها و مواد معدنی بسیاری است که برای سلامت انسان ضروری هستند. ۱۷۷ گرم طالبی تنها ۶۴ کالری دارد و فاقد چربی و کلسترول بوده در نتیجه برای کاهش وزن توصیه می‌شود. همچنین فیبر بالای طالبی کمک می‌کند که به شما احساس سیری دست داده و از پرخوری اجتناب کنید. طالبی همچنین به بهبود گوارش کمک کرده و از مشکلاتی که اغلب رژیم‌های غذایی در گوارش فرد ایجاد می‌کنند از جمله یبوست جلوگیری می‌کند./پارسینه