از ملی پوشان در ترکیب استفاده نمی کنم/کی روش از کجا می‌دانست بازیکنان آماده نیستند؟ / مگر چند بازی داخلی را دیده است؟


سرمربی پرسپولیس در نخستین نشست خبری سال 97 شرکت کرد.

میس دم – برانکو ایوانکوویچ،سرمربی پرسپولیس با حضور در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر سایپا، به سوالات خبرنگاران پاسخ داد:

خوشحالم از اینکه دوباره هواداران را ملاقات می‌کنیم

در سال جدید بهترین آرزو را برای همه ایرانی‌های داخل و خارج دارم. برای همه در کنار فوتبال آرزوی شادی دارم. اولین بازی سال را فردا داریم و خیلی وقت است شما رسانه‌ها و هواداران را ندیده‌ام و خوشحالم فردا بازی می‌کنیم.خوشحالم از اینکه دوباره هواداران را ملاقات می‌کنیم. طبیعی است که در سال جدید هم در اولین بازی به دنبال برد و در ادامه کسب نتایج سه سال اخیر باشیم. نیازی نیست که بگویم چه بازی سختی در انتظار ماست. سایپا فقط یک امتیاز کمتر از ذوب آهن دارد. آنها به دنبال این هستند تا جزو سه تیم اول بوده و بتوانند راهی لیگ قهرمانان آسیا شوند.

سایپا با تیم نیم فصل اول تفاوت دارد

می‌دانید که سایپا از دو بازی‌اش مقابل استقلال 5 امتیاز کسب کرد و ذوب آهن را هم 4 بر 2 شکست داد. با پارس جنوبی مساوی کرد، آنها تیم بسیار خوبی دارند و دو ملی پوش به نام مهدی ترابی و قلی‌زاده را در اختیار دارند که تعداد ملی پوشان‌شان با ما مساوی است. سایپا در 5،6 بازی اخیر خود توانسته به فرم ابتدای فصل قبلش برگردد. مطمئنا سایپا با تیم نیم فصل اول متفاوت است و نسبت به آن موقع شرایط خیلی بهتری دارد.ما از سختی بازی‌مان آگاهی کامل داریم من لازم می‌دانم در مورد علی دایی هم صحبت کنم. فردی که یکی از بهترین مربیان ایران است. او متولد شده تا برای برنده شدن بجنگد و قطعا این تفکر را به شاگردانش هم انتقال می‌دهد.

از ملی پوشان در ترکیب استفاده نمی کنم

ما فردا با سایپا بازی داریم. از روز اولی که به ایران آمدم مدام تکرار کردم که اهداف و بلندپروازی ما پایان ندارد. ما در جذب بازیکن مشکل داریم نبود مهدی طارمی و سروش رفیعی فقدان بزرگی است چرا که به کیفیت و زیبایی ما اضافه می‌کردند اما با همه این مشکلات سال آینده تیم قوی‌تری خواهیم بود. ملی پوشان امشب برمی‌گردند و فردا در ترکیب ما نخواهند بود.کمال کامیابی نیا و محمد انصاری مصدوم از تیم ملی برگشتند مصدومیت کمال تاحدی برطرف شده اما انصاری در ترکیب نخواهد بود چون از ناحیه احساس درد می‌کند.

فردا قهرمانی را قطعی می کنیم

انتظارمان این است که فردا قهرمانی را قطعی کنیم. اما نمی‌دانم پیش بینی سازمان لیگ برای بازی فردا چیست ما پس از بازی خوشحالی خواهیم کرد.پندار خمارلو مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس  در خصوص اینکه آیا جشن قهرمانی سرخ‌پوشان فردا برگزار می‌شود یا خیر، گفت: برای اینکه اجحافی در حق سایر تیم‌ها صورت نگیرد مسابقات ما به صورت جدی دنبال خواهد شد و فکر می‌کنم در همان بازی آخر مقابل سپیدرود جشن قهرمانی را برگزار کنیم البته باید ببینیم مسئولان سازمان لیگ چه برنامه‌ای در پیش دارند.

کی روش مگر چند بازی لیگ  را دیده است؟

کی روش از کجا می‌دانست بازیکنان آماده نیستند؟مگر چند بازی را دیده که بازیکنان داخلی را ناتوان دید که اعلام کرد آماده نیستند. اگر درست متوجه شده باشم باید از بازی فردا ملی پوشان را در اختیار تیم ملی قرار بدهیم؟ قراردادم طوری است که تنها 30 روز می توانیم به مرخصی بروم!  دیروز متوجه شدم که لژیونرها آماده هستند و پرواز می‌کنند بازیکنانی چون سردار آزمون مهدی طارمی و کریم انصاریفرد در زمین پرواز می کردن دو پس از 30 دقیقه آنها را نمی‌دیدم اگر کی روش این حرفها را زده، خیلی خوب است.

چطور استقلال و پرسپولیس کاندیدای صعود به مرحله بعدی آسیا هستند؟

کی روش اینها را از کجا می‌داند که بازیکنان نمی توانند بپرند با دو جلسه تمرین چطور این موضوع را تشخیص داده است. من این موضوع را نم‌دانم و از شما می‌پرسم مگر تمرین پرش می‌کنند که سر بزند اگر نمی‌توانند سر بزنند باید تمرین سرزدن انجام دهند من نمی‌توانم لژیونرها را با بازیکنان داخلی بازی کنم چون من بازیکنان لژیونر را تمرین نمی‌دهم که ببینم وضعیتشان چطور است.اگر درست تشخیص دادم با این صحبتها باید بگوییم دایی مربی بدی است؟ اگر اینطور باشد که معنایش این است مربیان ایرانی خوب نیستند. چطور استقلال، پرسپولیس و ذوب آهن اصفهان در آستانه به صعود مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا هستند.

چگونه می‌توانم ملی‌پوشان پرسپولیس را در ترکیب بگذارم؟

من از وضعیت ملی پوشان تیمم خبر ندارم که بخواهم استفاده کنم. نمی‌دانم کدام‌شان مصدوم و کدام‌شان سالم هستند. حتی نمی‌دانم چقدر می‌توانند به هوا بپرند! به هرحال روز جمعه آنها را در تمرین خواهیم دید و وضعیت‌شان را بررسی خواهیم کرد.ما بازیکنان خیلی خوبی در اختیار داریم و اگر غیر از این بود الان 15 امتیاز با تیم دوم جدول فاصله نداشتیم. آنها لیاقت خود را در بازی‌های قبل ثابت کرده‌اند. و فردا هم تمام تلاش‌شان را خواهند کرد تا بهترین عملکرد را ارائه دهند، اگرچه در فوتبال هیچ چیز قابل پیش بینی نیست و ممکن است اشتباهاتی در زمین رخ دهد. مهم این است که همه بازیکنان تلاش می‌کنند بهترین عملکرد را ارائه دهند و من هم حداکثر اعتماد را به آنها دارم.

هیچ مربی‌ای در تیم ملی تا این حد امکانات در اختیارش نبوده

من وقتی شرایط فعلی را می‌بینم به مدیریت فدراسیون تبریک می‌گویم. من این اواخر فعالیت تیم ملی را دنبال می‌کنم و اعتقاد دارم فدراسیون فوتبال در هیچ مقطعی تا این حد برای آماده‌سازی تیم ملی امکانات فراهم نکرده بود. هرگز هیچ مربی‌ای در تیم ملی تا این حد امکانات در اختیارش نبوده و هرگز استانداردی که امروز در تیم ملی وجود دارد، وجود نداشته است. همین جا لازم می‌دانم به تاج و همکارانش تبریک بگویم که حداکثر شرایط را برای آماده سازی تیم ملی فراهم کرده‌اند. هیچ سرمربی تا به حال این همه امکانات در اختیارش در تیم ملی نبوده و این خیلی خوب است و همینطور هم باید باشد./ایلنا