آیا مسکن تا تابستان 97 گران می شود؟


عقبایی با تأکید بر اینکه تا پایان خردادماه اتفاق خاصی در حوزه مسکن رخ نخواهد داد، گفت: در تابستان شاهد رشد قیمت مسکن در شهرهای کوچک نخواهیم بود، اما در کلانشهرها افزایش قیمت مسکن را به ویژه در واحدهای کوچک‌متراژ خواهیم داشت.

آیا مسکن تا تابستان 97 گران می شود؟

میس دم – حسام عقبایی نایب رئیس اول اتحادیه املاکاستان تهران با بیان اینکه کاهش سود تسهیلات خرید مسکن زمینه‌ساز افزایش قدرت خرید متقاضیان می‌شود، اظهار کرد: کاهشنرخ سود بانکی مسکن انگیزه متقاضیان را برای خرید افزایش می‌دهد و زمینه‌ساز رونق و تولید مسکن از سوی سازندگان  در بافت‌های فرسوده می‌شود.

وی در ادامه افزود: کاهش نرخ سود بانکی باید در آینده بسیار  پایین‌تر از نرخ کنونی و به صفر درصد برسد و متقاضیان تنها نرخ کارمزد تسهیلات را پرداخت کنند.

نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران، تصریح کرد: دولت باید در درجه اول تمامی بانک‌ها را به پرداخت تسهیلات خرید مسکن تشویق کند، زیرا انحصار پرداخت تسهیلات خرید مسکن از سوی یک بانک موجب ایجاد مشکلات بسیاری در حوزه بازار مسکن می‌شود.

عقبایی با اشاره به اینکه هم‌اکنون 1300 صنعت مربوط به بخش ساختمانی وجود دارد، گفت: با کاهش نرخ سود بانکی و پرداخت  تنها کارمزد از سوی متقاضیان، می‌توان به رونق بازار مسکن در آینده خوشبین بود.

وی با تأکید بر اینکه تا پایان خردادماه اتفاق خاصی در حوزه مسکن رخ نخواهد داد، گفت: در تابستان شاهد رشد قیمت مسکن در شهرهای کوچک نخواهیم بود، اما در کلانشهرها افزایش قیمت مسکن را به ویژه در واحدهای کوچک‌متراژ خواهیم داشت./باشگاه خبرنگاران