حسی را که بعد از برد پرسپولیس دارم در عمر مربیگری‌ام نداشته‌ام


سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان گفت: بردی که مقابل پرسپولیس داشتیم، تا به حال در در عمر مربیگری‌ام تجربه نکرده‌ام.

میس دم – امیر قلعه‌نویی بعد از پیروزی ۲ بر یک تیمش مقابل پرسپولیس اظهار داشت: ما بازی خیلی خوبی مقابل پرسپولیس انجام دادیم. آنها کلاً دو توپ روی دروازه‌مان آوردند که یکی از آنها گل شد و دیگری به بیرون رفت، اما ما موقعیت‌های زیادی را به هدر دادیم. من فکر می‌کنم این بردمان به علت روحیه همراه با انگیزه بالای بازیکنان به خاطر صعودی که در لیگ قهرمانان داشتیم، بود.

وی ادامه داد: این تیم برای سال آینده باید بهتر حمایت شود. ما امسال سال سختی داشتیم، اما خدا را شکر ثابت کردیم که ذوب‌آهن همچنان یکی از بهترین تیم‌های لیگ است.

سرمربی ذوب‌آهن با اشاره به عملکرد داور مسابقه اظهار داشت: باید به داور تبریک بگویم. او تصمیمی اشتباه که بخواهد در بازی تأثیر منفی بگذارد را نگرفت و در اکثر صحنه‌ها درست سوت زد.

قلعه‌نویی درباره آینده‌اش در ذوب‌آهن گفت: ما سال سختی را پشت سر گذاشتیم. روز سه‌شنبه جلسه‌ای با هیئت مدیره خواهم داشت. همه باید بدانند که ما چه شرایط سختی داشتیم و به چه شکل در این جایگاه قرار گرفتیم.

وی راجع به اینکه کیفیت بالای بازی امروز نشان داد برخلاف نظر سرمربی تیم ملی لیگ بی‌کیفیتی نداریم، افزود: قطعاً همینطور است. امروز بازیکنی مثل فخرالدینی بالاترین سطح دوندگی را در استاندارد جهانی داشت. همه تیم‌های موفق دنیا لیگ خیلی خوبی دارند. در دور قبل جام جهانی هم با حضور هفت بازیکن از لیگ‌مان در ترکیب تیم ملی این مسئله ثابت شد. لیگ ما شاید مشکلاتی داشته باشد، اما از لیگ‌های دنیا بهتر است و باید فقط زیرساخت‌هایش درست شود. نباید در مورد لیگ ما کم‌لطفی صورت بگیرد.

سرمربی ذوب‌‌آهن در مورد مشکلات تیمش در نیم‌فصل اول خاطرنشان کرد: اگر کم‌لطفی‌ها در نیم‌فصل اول نبود ما الان در کورس قهرمانی با پرسپولیس قرار داشتیم. ما در خیلی از بازی‌ها با هفت بازیکن که حتی از یکی از آنها روزشان بود و با شش بازیکن به مصاف حریفان می‌رفتیم، اگر این اتفاقات نبود الان برای قهرمانی می‌جنگیدیم. خدا را شکر که به مسائل ایده‌آل برگشتیم و لطف خدا شامل حال ما شد. از حمایت تماشاگران هم نمی‌شود به سادگی گذشت. همچنین مدیریت دوستان در باشگاه و کارخانه که اینها همه یکطرف و تلاش و همت بازیکنان طرف دیگر.

قلعه‌نویی در پاسخ به این پرسش که آیا تیمش شایستگی این را دارد که ملی‌پوشان بیشتری در تیم کی‌روش داشته باشد، گفت: بله، خیلی از بازیکنان ذوب‌آهن می‌توانند در تیم ملی باشند. اگرچه این به نظر کی‌روش بستگی دارد و باید به تفکرات او احترام گذاشت. بازیکنان ما از نظر کیفی در سطح استاندارد جهانی هستند. کی‌روش باید بازی‌های تیمها را ببیند.

وی ادامه داد: ما شرایط سختی داشتیم و قبل از بازی با پرسپولس در دو بازی خارج از خانه به میدان رفتیم. باید از مسئولان تشکر کنم که چارتر در اختیار ما قرار دادند. در تاشکند واقعاً به ما فشار آمد، همچنین بازی با فولاد در اهواز که اینها در کنار قدرت تاکتیکی پرسپولیس در بازی امروز قرار دهید و ببینید که ما چه شرایط سختی را تحمل کردیم و بازی را بردیم. ما امروز ابتدا ترکیب تیم را 3-3-4 کردیم که گل نخوریم و واقعاً خدا به ما کمک کرد. باید از مسئولی که مشکل خروجی میلاد فخرالدینی را حل کرد، تشکر کنم چرا که او با سه پاس گل در بازی‌های آسیایی تأثیرگذار بود.

سرمربی ذوب‌آهن خاطرنشان کرد: یک سال هم ما چنین مشکلی در استقلال داشتیم که هاشم بیک‌زاده به آن اشاره کرده است، اما دیدید که بقیه به ما اضافه شدند و چقدر در تیم تأثیرگذار بودند. دعا کنید بازی آخرمان را هم ببریم تا حداقل یه یادگاری خوبی در اینجا داشته باشیم. البته این برای بازی لیگ‌ بود و بازی حذفی لیگ قهرمانان را هم در پیش داریم.

قلعه‌نویی با تقدیر از حضور تماشاگران سپاهان در ورزشگاه تصریح کرد: جا دارد در اینجا از آنها تشکر کنم، ضمن اینکه مذاکراتم با سپاهانی‌ها را تکذیب می‌کنم. نه آنها با من صحبت کردند و نه من با آنها صحبتی داشته‌ام و همانطور که گفتم سه‌شنبه جلسه‌ای با مسئولان باشگاه ذوب‌آهن داریم.

وی درباره صحبت‌هایی که در ارتباط با شکایت او از باشگاه استقلال مطرح شده است، گفت: واقعاً آدم برای برخی از دوستان تأسف می‌خورد. کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال تمام پرونده‌هایی را که از قبل بوده است، باید به AFC گزارش دهد. ما طلبی از استقلال و تراکتورسازی داریم که اتفاقاً آنها را از AFC درخواست کردم، اما یکسری از دوستان که لقمه معلوم است آمده‌اند یک داستان‌هایی در مورد شکایت من درست کرده‌اند. مجتبی جباری، کاوه رضایی، جواد نکونام و … همگی از استقلال شکایت کرده‌اند. آیا آنها هم با هماهنگی با من بوده است؟! این آدم‌هایی که به این مسائل می‌پردازند واقعاً لقمه و نطفشون مشکل دارد./میزان