پرسپولیس به خاطر السد از شکایت علیه استقلال صرف‌نظر کرد


دیروز گرشاسبی ادعا کرد پرسپولیس هیچ شکایتی از استقلال ندارد. اما چه اتفاقی افتاد که باشگاه پرسپولیس از شکایت علیه استقلال منصرف شد؟

میس دم – در حالی که هواداران پرسپولیس در فضای مجازی و در اعتراض به رفتار بازیکنان تیم نوجوانان استقلال که بعد از پیروزی ۴ بر یک مقابل پرسپولیس به هدایت یک بوقچی، شعر‌های استادیومی و سکویی می‌خواندند، خواهان شکایت باشگاه پرسپولیس بودند، دیروز گرشاسبی ادعا کرد پرسپولیس هیچ شکایتی از استقلال ندارد.

این ادعای مدیرعامل پرسپولیس، طرفداران مجموعه سرخ را عصبانی‌تر کرد و آن‌ها این بار از نزدیکی ظهر دیروز به گرشاسبی حمله کردند و مدعی شدند او قطعاً پرسپولیسی نیست که شرایط را درک نمی‌کند و احترام هواداران برایش اهمیت ندارد.

هواداران عصبانی پرسپولیس معتقدند باشگاه باید از استقلال به خاطر بی‌احترامی در رختکن تیم نوجوانانش شکایت کند. البته ظهر شنبه یکی از معاونان باشگاه پرسپولیس به خبرورزشی گفته بود: «ما حتماً این کار را می‌کنیم. این‌که هواداران دو تیم روی سکو‌ها شعار بدهند و بوقچی‌ها از واژه‌های ناهنجار در استادیوم استفاده کنند، با اتفاقی که در رختکن تیم نوجوانان استقلال افتاد، فرق دارد. آن‌ها به پرسپولیس و هوادارانش اهانت کردند و فیلم این اهانت را هم در فضای مجازی به اشتراک گذاشتند. این کار توهین مستقیم به پرسپولیس است و ما قطعاً از فدراسیون و هیئت فوتبال می‌خواهیم رسیدگی کنند.».

اما چه اتفاقی افتاد که باشگاه پرسپولیس از شکایت علیه استقلال منصرف شد؟ عده‌ای که همه چیز را به وزارت ورزش و خاستگاه مشترک سرخابی‌ها ربط می‌دهند، می‌گویند وزیر ورزش، گرشاسبی را از شکایت علیه استقلال منصرف کرد، اما سلطانی‌فر بیکار نیست که به داستان شهرآورد نوجوانان ورود کند. او که جلوی شکایت استقلال از سازمان لیگ به دادگاه عالی ورزش را نگرفت و کاری با اقدام قانونی استقلال در اعتراض به قهرمانی آیین‌نامه‌ای پرسپولیس نداشت، قطعاً در این پرونده جزئی هم دخالت نمی‌کند.

گویا دلیل اصلی خودداری پرسپولیس از طرح شکایت علیه استقلال، در پیش بودن بازی پرسپولیس و السد است و گرشاسبی می‌خواهد آرامش مجموعه سرخ را حفظ کند و جلوی به حاشیه رفتن پرسپولیس را بگیرد. مدیرعامل پرسپولیس معتقد است در آستانه بازی حساس مقابل السد، نباید با استقلال وارد دعوا شد و الان اتحاد و همدلی مهم‌تر از پیگیری اهانت یک بوقچی و چند نوجوان است، اما این حرفی است که هواداران پرسپولیس را قانع نمی‌کند. آن‌ها دیروز در فضای مجازی به گرشاسبی حمله کرده بودند و اعتقاد داشتند پرسپولیس مقابل السد نیازی به حمایت استقلال ندارد و حفظ احترام باشگاه و هوادارانش باید مهم‌تر باشد.