نوروز 98 به چه شهرهایی سفر کنیم؟


شما به کدامیک از این ویژگی‌ها علاقه‌مندید و قصد سفر به چه شهری را دارید ؟! فراموش نکنید قبل از سفر از وضعیت آب‌و‌هوای شهر مورد نظر مطلع شوید، در صورت امکان اقامتگاه خود را رزرو کنید و اگر با وسیله نقلیه عمومی سفر می‌کنید حتما برای خرید بلیط اقدام کنید.

میس دم – فرصت کمی تا نوروز باقی‌مانده و تعطیلات پیش‌رو بهترین زمان برای سفر به شهرهای دیدنی ایران است. عده‌ای علاقه‌مند به شهرهای تاریخی با آثار باستانی‌اند، عده‌ای دیگر طبیعت‌گردی را ترجیح می‌دهند و به شهرهای سرسبز و کوهستانی می‌روند و برخی دیگر شهرهای جنوبی و گرم را برای روزهای خنک اول بهار مناسب می‌دانند. شما به کدامیک از این ویژگی‌ها علاقه‌مندید و قصد سفر به چه شهری را دارید ؟! فراموش نکنید قبل از سفر از وضعیت آب‌و‌هوای شهر مورد نظر مطلع شوید، در صورت امکان اقامتگاه خود را رزرو کنید و اگر با وسیله نقلیه عمومی سفر می‌کنید حتما برای خرید بلیط اقدام کنید.

شهرهای مناسب برای طبیعت‌گردی

از شمال تا جنوب ایران سرشار از جاذبه‌ها بکر طبیعی است و هر شهری منظره‌های بکر و طبیعی مختص به خودش را دارد. در میان شهرهای استان آذربایجان شرقی با جاذبه‌های گردشگری کمتر شناخته شده به بهشتی برای علاقه‌مندان به طبیعت و طبیعت‌گردی تبدیل شده‌اند. یکی از زیباترین شهرهای این استان شهر تبریز است که به‌عنوان یکی از قطب‌های گردشگری ایران نیز شناخته می‌شود. روزهای نوروز فرصت مناسبی است که با خاطری آسوده از آب‌و‌هوای مطلوب تبرلیز استفاده کنیم و خستگی کار و تلاش یکساله را به فراموشی بسپاریم. می‌توانیم با اجاره سوئیت در تبریز از تمام جاذبه‌های طبیعی و حتی تاریخی نزدیک به محل اقامت خود دیدن کنیم و خاطرات خوشی را بسازیم.

شهرهای تاریخی با بناهای قدیمی

شهرهای قدیمی در بخش مرکزی ایران قرار دارند و از دوره‌های گوناگون تاریخی آثار ارزشمندی را در خود حفظ کرده‌اند. به‌عنوان مثال شهر یزد یکی از شهرهای تاریخی است که بادگیرهای خانه‌های آن شهرت جهانی دارند. علاوه‌بر جاذبه‌های تاریخی این شهر شیرینی‌های خوشمزه‌ای دارد که طعم خوب آن‌ها تا مدت‌ها در یاد خواهد ماند. هر گردشگری می‌تواند به راحتی با ساکن شدن درهتل سنتی یزد بناهای تاریخی این شهر مانند باغ دولت‌آباد، آتشکده ساسانیان و مجموعه امیر چخماق را ببیند و خاطراتی شیرین را برای خود بسازد.

شهرهای زیبا با مردمی خونگرم

یکی از شهرهای زیبای ایران در فصل بهار کرمانشاه است خصوصا که در روزهای نوروز آب‌و‌هوای دلپذیری دارد. در این شهر تاریخ و طبیعت به‌یکدیگر گره خورده‌اند و منظره‌های کم‌نظیری را به‌وجود آورده‌اند. شما می‌توانید به وسیله هواپیما، قطار، اتوبوس و یا وسیله شخصی به این شهر سفر کنید. مجموعه تاریخی بیستون در دل طبیعت قرار دارد و یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر است. اگر قصد دارید سفرتان از نظر اقتصادی به‌صرفه باشد می‌توانید از چند روز مانده به سفر در یک هتل آپارتمان ارزان در کرمانشاه اقدام به رزرو اتاق کنید و با خیال آسوده سفر خود را آغاز کنید./انتخاب