خروج ترامپ از برجام طلا را گران کرد!


پس از اعلام خروج آمریکا از برجام، نااطمینانی در بازارها افزایش یافت و قیمت فلز زرد روبه رشد گام برداشت. طلایی که پیش از اعلام تصمیم رئیس جمهوری آمریکا تا ۱۳۰۶ دلار افت کرده بود، پس از آن راهی قیمت ۱۳۱۶ دلاری شد.

خروج ترامپ از برجام طلا را گران کرد!

میس دم – پس از اعلام خروج آمریکا از برجام، نااطمینانی در بازارها افزایش یافت و قیمت فلز زرد روبه رشد گام برداشت. طلایی که پیش از اعلام تصمیم رئیس جمهوری آمریکا تا ۱۳۰۶ دلار افت کرده بود، پس از آن راهی قیمت ۱۳۱۶ دلاری شد.

سیگنال برجام به بازار

برخی از کارشناسان معتقد بودند، جز خبر تایید یا رد برجام از سوی دونالد ترامپ، هیچ عاملی قادر به تغییر دادن مسیر قیمت طلا نیست. در صورت خروج آمریکا از برجام، احتمال رشد قیمت نفت محتمل بود و قیمت اونس فلز زرد نیز می‌تواند به همراه نفت بالا برود؛ در‌حالی‌که سرمایه‌گذاران در انتظار اعلام تصمیم ترامپ در مورد برجام و بازگشت تحریم‌های ایران به سر می بردند، قیمت نفت از بالاترین رقم ثبت شده در طی سه سال و نیم گذشته عقب نشسته بود. پس از اعلام خروج آمریکا از برجام، نااطمینانی در بازارها افزایش یافت و قیمت فلز زرد روبه رشد گام برداشت. طلایی که پیش از اعلام تصمیم رئیس جمهوری آمریکا تا 1306 دلار افت کرده بود، پس از آن راهی قیمت 1316 دلاری شد./اقتصادنیوز