خودرو ارزان چینی وارد بازار شد!


بی وای دی F۳ سدان چینی است که این روزها با لقب سدان اقتصادی آن را در ایران معرفی می کنند و آن هم به دلیل قیمت مناسب نسبت به امکانات و آپشن های زیاد آن و مصرف سوخت من به صرفه ی آن است. این خودرو در دو مدل دستی و اتوماتیک توسط شرکت کارمانیا به فروش می رسد.

خودرو ارزان چینی وارد بازار شد!

میس دم – بی وای دی F3 سدان چینی است که این روزها با لقب سدان اقتصادی آن را در ایران معرفی می کنند و آن هم به دلیل قیمت مناسب نسبت به امکانات و آپشن های زیاد آن و مصرف سوخت من به صرفه ی آن است. این خودرو در دو مدل دستی و اتوماتیک توسط شرکت کارمانیا به فروش می رسد.

از نظر فنی این خودرو شامل موتور 1.5 لیتری با قدرت 107 اسب بخار و سیستم گیربکس 5 سرعته دستی و 6 سرعته اتوماتیک است.

از رقبای بی وای دی F3 نیز خودروهایی مانند پژو 301،  جک J5  و تندر 90 پلاس هستند که از نظر قیمتی نسبت به بی وای دی F3 نیز گرانتر می باشند.

مدیر عامل شرکت کارمانیا در حاشیه مراسم تحویل این خودرو به مشتریان در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: در زمان حاضر اف 3 خودروی سدان با حدود 20 درصد داخلی سازی در سری اول تحویل مشتریان شده و تا پایان امسال این عدد را به 30 درصد خواهد رسید.

وی در ادامه درباره افزایش قیمت اف 3 با توجه به تغییر نرخ ارز گفت: این خودرو با قیمت جدید عرضه شده  که دلیل آن افزایش قیمت ارز مبادله‌ای است و دلیل جهش قیمتی آن توقف تولید آن تا مشخص شدن استاندارد‌های 85 گانه بود که خوشبختانه این خودرو جزو اولین خودروهایی بود که توانست استانداردهای 85 گانه را دریافت کند.

وی درباره تاخیرهای پیش آمده در تحویل نیز اضافه کرد: به دلیل مشکلاتی که عنوان شد تحویل خودروی اف3  با تاخیر مواجه شده است و تا 2 الی 3 هفته آینده تمامی تعهدات را تحویل مشتریان خواهیم داد.

وی درباره محصول جدید این شرکت اس 7 گفت: راه اندازی کمپین تبلیغاتی  اس7 به تازگی آغاز شده که استقبال خوبی از این خودرو شده و این خودرو با استانداردهای یاد شده در موعد مقرر با قیمت حدودا 160 میلیون تومان تحویل مشتریان می‌شود. بی وای دی اس 6 نیز مورد استقبال واقع شده و تولید این خودرو  ادامه پیدا می‌کند.

پیش از این خودرو قیمت اف 3 را کمتر از 50 میلیون تومان اعلام شده بود که با افزایش نرخ ارز مبادله ای از 3700 تومان به 4200 تومان قیمت این خودرو به 65 میلیون و 700 هزار تومان افزایش پیدا کرد./اقتصاد نیوز